ocne-linky-3

Ako na dokonalé očné linky za sekundu

Aj make-up má svojú „kráľovskú disciplínu“. Neviem, či je to všeobecný jav, alebo len u mňa sa vyskytujúca záležitosť, ale najviac času a najviac kreativity musím vždy venovať očiam. Keď sa človek neponáhľa, tak nie je problém – prečo sa trošku nepohrať a nedopriať si ranný tréning šikovných rúk a jemnocitu? Horšie to už je v prípade časovej tiesne.

Určite to pozná každá z vás, niektoré rána to proste nejde. Darmo si v hlave poviete, že stlačiť piatykrát po sebe snooze button na budíku nie je najlepší nápad a aj tak to urobíte. Pocit vylihovania v posteli je fantastický, ale po zaostrení zraku na aktuálny čas je pohode koniec a aby ste aspoň čo to postíhali treba konať nesmierne rýchlo!

 

Vypustiť z ranných rituálov zbytočnosti a čo najrýchlejšie postíhať základnú úpravu. Presne to je okamih, kedy sa mi naozaj nechce pri maľovaní pomaly a trpezlivo tvoriť čo najlepší výsledok – potrebujem ho hneď, však nestíham! Keďže kompromisy pri make-upe neexistujú musíme prejsť na plán B a trošku si pomôcť menšími trikmi.

ocne-linky-4

Jednému by som sa veľmi rada venovala aj v tomto článku. Keďže maľovanie očí trvá dlho, skúsme si to trošku zľahčiť – čo tak mať očnú linku a vytočené mihalnice naraz v jednom kroku a v priebehu okamihu? Skvelé a úplne jednoduché 2 v 1 combo, ktoré si zamilujete!

Návod je jednoduchý, stačia vám len jedny kliešte na mihalnice a jemnú ceruzku na oči.

ocne-linky-2

  1. Po obvode okraja kliešťov na mihalnice skrátka nakreslite linku (hrúbku nechám na vás, podľa vkusu a potreby).ocne-linky-1
  2. Vložte mihalnice do kliešťov a presvedčte sa, že sú čo možno najbližšie k spodnému okraju očného viečka.
  3. Stlačte kliešte (úplne klasicky, za účelom vytočenia mihalníc).
  4. Po stlačení sa jemným pohybom kliešťami nahor a nadol uistite, že linka, ktorú ste nakreslili na okraj klieští čo najviac otlačí na očných viečkach.

 

Tadáááá! Hotovo a aké jednoduché! Osobne som týmto spôsobom nadšená a používam ho v poslednom čase veľmi často. V každom prípade odporučam najprv sa s takýmto spôsobom nanášania pohrať „nanečisto“ keď máte čas, pretože na úplne prvý pokus to samozrejme nemusí výjsť. Avšak už krátky tréning urobí divy a s výsledkom budete naozaj spokojná :)

6 thoughts on “Ako na dokonalé očné linky za sekundu

  1. Teda toto som fakt ešte nikde nevidela. Kliešte na riasy mám, ale nejako ich nepoužívam, ani neviem prečo, závisí od toho, aké mám práve obdobie. Linky sa snažím učiť a najlepšie sa mi pracuje s tekutou linkou s pevným hrotom, s tou mi to už celkom ide a čo je krivé to zachránia vatové tyčinky.

    • No ak mám pravdu povedať, od strednej školy používam kliešte na mihalnice a teraz už si neviem predstaviť bez nich byť. Krásne nadvihnú mihalnice a aj bez nanesenia riasenky to vyzerá skvelo, a čo sa týka toho nanášania linky prostredníctvom klieštikov na mihalnice určite to vyskúšaj ale mysli na to, že táto metóda je skôr na nanášanie prostredníctvom ceruzky nie tekutej linky. A sama uvidíš, že je to veľký rozdiel v nanášaní pretože to bude oveľa rovnejšie ako rukou (ale treba mať cvik) 😉

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *